توضیحات

آنالیز خرما با دستگاه های پیشرفته در شرکت آبیار

در آنالیز خرما ،ویژگی های ظاهری خرما ،اندازه میوه، رنگ، بافت، نظافت و بدون نقص بودن میوه از ضایعاتی مانند سوختگی، کرم خوردگی، شکرک زدن در سطح میوه و ترش شدن و میکروارگانیسم‌ های فاسد کننده، شناسایی می شود. کنترل کیفیت و آنالیز خرما در آزمایشگاه کمپانی آبیار، بر اساس استانداردهای بین المللی انجام و آزمون های بسیاری به منظور اندازه گیری کیفی خرما صورت می پذیرد. شرکت آبیار دارای خط بسته بندی خرما شامل دستگاه سورتینگ ، روغن زن و دستگاه بسته بندی است.دستگاه سورتینگ خرما، باعث یکدست شدن خرما در یک بسته شده و ظاهر مطلوبی پیدا می کند.

بسته بندی

بسته بندی پیشرفته 

کشور ایران هم اکنون یکی از بزرگترین کشورهای تولیدکننده خرما و همچنین یکی از سه کشور با بیشترین میزان صادرات خرما در سطح جهان است که همین امر باعث اهمیت بیش از پیش توجه به بسته بندی خرمای صادراتی می باشد. شرکت آبیار با داشتن فناوری های روز در زمینه بسته بندی انواع خرما توانسته است این محصول ارزشمند را در بسته بندی های درجه یک عرضه کند و سهم بیشتری از بازار جهانی را به خود اختصاص دهد. مجموعه ما سالانه 15000 تن ظرفیت بسته بندی را دارا است.

رعایت بهداشت در بسته بندی: جعبه خرما یکی دیگر از آن مقواهایی است که با مواد غذایی در ارتباط است. بنابراین باید پیرو اصول بهداشتی تهیه و تولید شده باشد. جعبه خرمای بهداشتی، جعبه‌ای است که روند اولیه تولید ورق آن مطابق با دستورالعمل‌های سازمان ملی استاندارد ایران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واحد معاونت غذا و دارو باشد. جعبه خرمای بهداشتی باید دارای نشان سیب سلامت و مهر استاندارد باشد. مقوای بهداشتی باید از موادی استاندارد و کاغذهایی که در شرایط بهداشتی و مناسب نگهداری می‌شوند تولید شده باشد. جعبه خرمای بهداشتی بار میکروبی و شیمیایی کمی دارد. در نتیجه رطوبت کم‌تری در بافت خودش ذخیره می‌کند. خرما میوای مرطوب است و در صورتی که مقوا و جعبه آن دارای رطوبت زیادی باشد فاقد استحکام می‌شود. در نتیجه در طول مسیر حمل و نقل، جعبه پاره و محصول خراب خواهد شد. در جعبه خرمای بهداشتی نباید از سوزن منگنه استفاده کرد. زیرا این سوزن‌ها پس از مدتی به خاطر قرارگیری در معرض رطوبت اکسید می‌شوند. در نتیجه محصول آلوده می‌شود. جعبه‌های خرمای بهداشتی باعث می‌شوند رنگ خرما برای مدت بیش‌تری حفظ شود. در واقع با استفاده از جعبه‌هایی که توسط مقواهای بهداشتی تولید شده‌اند ارزش غذایی خرما را حفظ می‌کنید.

سردخانه های اختصاصی مجهز و باغ های اختصاصی

محصولات شرکت آبیار به صورت مستمر مورد آنالیز های شیمیایی و فیزیکی قرار گرفته و نتایج آن پیوسته پیگیری می شود. بسته بندی های شرکت آبیار با جدیدترین متود روز طراحی شده و محصولات با رعایت کلیه موازین بهداشتی در این بسته بندی های قرار می گیرند. سردخانه های شرکت آبیار تماما مجهز به سیستم های مجهز و به روز بوده و موازین بهداشتی به صورت مستمر در این سردخانه ها ارزیابی می شوند.    مجموعه ما همواره ضامن کیفیت محصولات خود می باشد. شرکت آبیار قادر به ارسال سفارش در مقیاس بالا در کمترین زمان ممکن می باشد.